Gogle (Headset) do wirtualnej rzeczywistości Goclever Elysium VR to bardzo popularny produkt. Konstrukcja gogli jest kopią chińskich SHINECON VR, to dokładnie te same produkty lecz występują pod inną nazwą. Gogle wyglądają solidnie i wykonane są z plastiku. Niestety, optyka jest kiepska, a gogle są strasznie ciężkie.


Get Adobe Flash player

 

Zestaw posiada gogle VR (headset) Goclever Elysium VR, instrukcję obsługi oraz specjalne naklejki służące jako dystanse dla zaczepów. Gogle posiadają fabrycznie zamocowane opaski na głowę. Opaski możemy regulować za pomocą rzepów. Łączenie opasek z tyłu głowy zostało wykonane z materiału skóropodobnego i jest wypchane specjalną gąbką, co sprawia, że jest bardzo miękkie. Mam jednak wrażenie, że łączenie jest dość wąskie, przez co delikatnie przemieszcza się po naszej głowie ku górze.

Ogromną wadą gogli jest ich waga. Po dłuższym użytkowaniu, zaczynamy czuć ich ciężar i ucisk na naszych kościach policzkowych. Wyściółka umieszczona na rancie gogli została wykonana z ekoskóry i jest wypchana miękką gąbką. Nie jestem osobą noszącą okulary, lecz mam wrażenie, że miejsce do którego przykładamy twarz jest wąskie, przez co ramki od okularów korekcyjnych nie zmieszczą się.

tył gogli Goclever Elysium VR

Okulary posiadają otwieraną na magnes klapkę, do której przymocowujemy telefon. Klapka nie posiada blokady ograniczającej maksymalne otwarcie, co jest dość uciążliwe podczas montażu telefonu. Klapka posiada rozsuwane dwa zaczepy – górny oraz dolny. Zaczepy nie działają synchronicznie, oznacza to, że każdy z nich rozsuwa się niezależnie. Instalacja telefonu do zaczepów jest strasznie niewygodna oraz irytująca. Za każdym razem, gdy chcemy zamontować telefon do gogli VR mamy z tym problem. Górny rozstaw zaczepów jest bardzo szeroki, w przypadku mojej Motoroli Moto X, po zamontowaniu telefonu zaczep jest umieszczony centralnie na klawiszach głośności. Dołączone do zestawu dystanse nie na wiele się zdają. Ze względu na nieprzemyślany sposób montażu telefonu, w przypadku mojej Motoroli, gogle Goclever Elysium VR nie nadają się do użytku. Klawisz głośności jest cały czas wciśnięty co powoduję, że nie da się używać aplikacji do VR.

klapka gogli Goclever Elysium VR zaczep gogoli Goclever Elysium VR

Frontowa część klapki, na której znajduję się napis ELYSIUM VR jest przymocowana za pomocą magnesów. Odłączenie klapki odsłania kamerę naszego smartfonu, dlatego zestawu można użyć nie tylko do wirtualnej rzeczywistości ale również jako element rozszerzonej rzeczywistości (AR).

frontowa klapka Goclever Elysium VR

Gogle nie posiadają przycisku pojemnościowego ani magnetycznego. Za każdym razem gdy chcemy przełączyć obraz w aplikacji, a nie posiadamy Pad’a to niestety jesteśmy zmuszeni do dość żmudnej czynności, polegającej na ściągnięciu gogli z głowy, otwarcia klapki, dotknięcie ekranu palcem, zamknięcie klapki i ponowne założenie gogli na głowę.

Optyka

Gogle Goclever Elysium VR posiadają 32mm, regulowane soczewki. Pokrętło umieszczone na górnej części produktu umożliwia regulowanie soczewkami na boki, w ten sposób dopasujemy sobie ich rozstaw do własnych oczu. Pokrętła umieszczone po obu bokach, rozsuwają element klapki na której umieszczony jest telefon, w ten sposób oddalamy ekran smartfonu od soczewek. Nie mam pojęcia do czego ma to służyć, na pewno nie poprawia to ostrości obrazu.

regulacja soczewek Goclever Elysium VR regulacja odległości soczewek Goclever Elysium VR

FOV

Konstrukcja nie została odpowiednio przygotowana, w związku z tym soczewki są umieszczone za daleko ekranu. Powoduję to, że wyświetlany horyzont obrazu jest bardzo wąski, co w ostateczności nie daję nam pełnej immersji i nie jesteśmy wstanie zanurzyć się w świecie wirtualnej rzeczywistości.

Podsumowując: gogle do wirtualnej rzeczywistości Goclever Elysium VR to produkt znany również pod nazwą VR SHINECON. Konstrukcja nie została przemyślana, dlatego napotkamy na problemy z montażem telefonu do zaczepów. Wysoka waga gogli VR sprawia, że po kilku minutach użytkowania poczujemy dyskomfort i nieprzyjemny ucisk na naszych kościach policzkowych. Wąskie FOV powoduję, że widziany przez soczewki obraz na naszym telefonie jest bardzo wąski. Niestety, za pomocą gogli Goclever Elysium VR nie zanurzymy się w wirtualnej rzeczywistości, dlatego nie ma sensu kupować tego produktu.
Nie polecam.

Ocena produktu

  • Komfort użytkowania
  • Jakość wykonania
  • Montaż telefonu
  • Optyka
  • Cena
2.8

Gdzie kupić gogle VR ?

Check

Check

Recenzje polecanych produktów VR

Polecamy również naszą wideo recenzję gogli

 [/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]