Spacery po świecie to jedna z najciekawszych możliwości wykorzystania technologii VR. Dzięki aplikacji Street View od Google, możemy teleportować się w dowolne miejsce na świecie.

Posiadacze gogli do wirtualnej rzeczywistości, mogą wybrać dowolne miejsce na świecie, np. Hawaje lub słynne Piramidy w Gizie i jednym kliknięciem przenieść się do wybranego punktu. W tym artykule pokaże Wam jak to zrobić. W pierwszej kolejności, proponuję wyposażyć się w gogle VR, kolejnym krokiem jest ściągnięcie aplikacji Google Street View ze Sklepu Play.

Google Street View
Google Street View
Developer: Google LLC
Price: Free
Google Street View
Google Street View
Developer: Google, Inc.
Price: Free

1. Po uruchomieniu aplikacji Street View na naszym telefonie, ujrzymy ekran na którym mamy możliwość wpisania szukanego miejsca, natomiast poniżej mamy mapę świata oraz wyniki w postaci listy zdjęć.

Street-View-1

W aplikacji można odróżnić dwa rodzaje zdjęć – jedne wykonane przez „Google Maps”, a reszta wykonana przez użytkowników aplikacji. Piszę o tym ponieważ zdjęcia wykonane przez „Google Maps” posiadają podpiętą lokalizację, a dzięki strzałkom umieszczonym na zdjęciu możemy spacerować bez ciągłego ściągania gogli z naszej głowy i ręcznego przełączania zdjęć w aplikacji.

Street-View-2

2. Po wybraniu interesującego nas miejsca, w wynikach wyszukujemy i klikamy na interesujące nas zdjęcie.

Street-View-3

3. Następnie obracamy telefon poziomo, klikamy na tryb Cardboard w prawym górnym narożniku i jesteśmy gotowi do przeniesienia się w wirtualną podróż.

Street-View-4

Street-View-5

Jeżeli chcesz się poruszać (spacerować) po danym miejscu, a na zdjęciu sferycznym widnieją strzałki kierunkowe, wystarczy obrać odpowiedni kierunek i użyć przycisku na goglach VR (jeżeli gogle nie posiadają przycisku możesz wykorzystać GamePad’a).

Jakie miejsca warto zwiedzić?

Najciekawsze według mnie to:
– Machu Picchu, Peru
– Taj Mahal
– Colosseum – Roma
– Wieża Eiffel – The Eiffel tower
– Wyspa Bora-Bora
– Na­ro­do­wy Park Göreme w Turcji
– Queensland
– Pico do Ferro
– Barnafoss Bridge

A Ty, jakie masz ulubione miejsca w Street View?