Kubki VRCups to bardzo ciekawy gadżet wirtualnej rzeczywistości. Kubki po przyłożeniu do ekranu naszego telefonu tworzą zestaw do wirtualnej rzeczywistości, są to niewątpliwie najbardziej niestandardowe gogle VR jakie miałem okazję testować.


Get Adobe Flash player

 

Większość moich recenzji rozpoczynam tekstem „Gogle do wirtualnej rzeczywistości…” choć w tym przypadku jest inaczej, bo trafiłem na kubki i nie jestem przekonany czy taką konstrukcję mogę nazwać goglami VR, ale z drugiej strony pełnią taką samą funkcję jak Fiit VR, Google Cardboard lub inne tego typu sprzęty.

pudełko VR Cups

Gogle VR Cups zapakowane są w bardzo estetycznym, okrągłym kartoniku. Po wyciągnięciu wieczka ujrzymy kubeczki oraz szmatkę do czyszczenia soczewek. Same kubeczki są wykonane z tworzywa sztucznego. Kubki na dolnej obręczy posiadają kauczukową warstwę, która ma właściwości klejące. Na środkowej części kubka nałożona jest gumowa opaska z nadrukowanym napisem VRCups. W górnej części kubków znajdują się soczewki asferyczne, które mają 34mm użytkowej średnicy.

zestaw VR cups warstwa klejąca opaska z nadrukiem

Montaż gogli do telefonu

Przed przyłożeniem kubków do telefonu należy oczyścić ekran naszego telefonu. Jest to istotne jeśli chcemy zachować odpowiednie trzymanie się kubków na wyświetlaczu. Zabrudzenia mogą spowodować zmniejszenie przywierania (siły warstwy klejącej), niestety klej nie jest zbyt mocny, więc może się zdarzyć, że kubki odkleją się od wyświetlacza, dlatego najlepiej trzymać telefon tak, aby dodatkowo podtrzymywać gogle VR Cups.

Następnie uruchamiamy aplikacje VR, którą chcemy testować. Po przyłożeniu kubków do ekranu, przy mniejszych telefonach nie ma za bardzo możliwości włączenia aplikacji ręcznie, ponieważ kubki zasłaniają nam dostęp do ekranu, dlatego należy zrobić to w pierwszej kolejności, jeśli będziemy chcieli przełączyć aplikacje to koniecznie będziemy musieli ściągnąć gogle, kliknąć ekran i ponownie ustawić kubki na telefonie.

kubki VR Cups na wyświetlaczu

Soczewki należy ustawić w równych odległościach zarówno od środka obrazu, jak i od jego górnej i dolnej krawędzi. W aplikacjach, w których na środku pojawia się kreska oddzielająca obraz dla lewego i prawego oka, łatwiej będzie ustawić soczewki równo względem środka. Ustawienie odległości od góry/dołu jest trudniejsze. Ja robiłem to metodą prób i błędów. Nie jest to wygodne rozwiązanie.

Producent podaje, że kubki należy ustawić tak, aby strony z wycięciem były skierowane do środka, w celu zmniejszenia dystansu pomiędzy soczewkami.

Optyka

Zastosowane soczewki są naprawdę, bardzo dobre jakościowo. Dają bardzo ostry obraz i szerokie FoV, lecz zanurzenie w świecie wirtualnej rzeczywistości nie jest zbyt głębokie ze względu na otwartą konstrukcję.

Podsumowanie

zestaw VR Cups

Gogle (kubki) do wirtualnej rzeczywistości to produkt ze świetnym designem. Jakość wykonania jest naprawdę bardzo wysoka, a zastosowana optyka daje niesamowitą ostrość obrazu i szerokie pole widzenia. Produkt nie jest zbyt wygodny w użytkowaniu, lecz sama idea tego sprzętu jest wspaniała i bardzo mi się podoba. Gumowa obręcz powinna być czyszczona co jakiś czas aby nie straciła właściwości klejących, w tym wypadku powinniśmy ją przemyć pod bieżącą wodą i zostawić do całkowitego wyschnięcia. VR Cups to świetny gadżet dla firm, które chciałyby obdarować swoich klientów czymś niespotykanym. Zainteresowane firmy ucieszy fakt, że kubki mogą być spersonalizowane na opaskach.

opaska kubek VR Cups

Osobiście nie kupiłby VR Cups na własny użytek, ale ucieszyłbym się bardzo gdybym otrzymał taki gadżet od jakieś firmy w ramach lojalności. Sam pomysł jest SUPER.

Ocena produktu

  • Komfort użytkowania
  • Jakość wykonania
  • Montaż telefonu
  • Optyka
  • Cena
3.2

Polecane produkty VR

Polecamy również naszą wideo recenzję gogli

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]