Testujemy okulary Weebo 3D, solidne okulary od polskiego producenta. Produkt jest bardzo przemyślany, ładnie wyglądający, a do tego bardzo wygodny. Okulary posiadają opaskę na głowę, magnes, duże soczewki oraz umożliwia bardzo wygodny sposób instalowania smartfonu w zestawie.


Get Adobe Flash player

 

Gogle Weebo3D są produktem wykonanym wg projektu Google Cardboard, z tym że okulary nie są wykonane z tektury, lecz z drewna. Początkowo myślałem, że mam do czynienia z produktem wykonanym z plastiku, ponieważ praktycznie wszystkie elementy są bardzo dokładnie pomalowane na czarny kolor i wyglądają jakby były z tworzywa, a łączenia są bardzo precyzyjne, dlatego naprawdę bardzo łatwo jest się pomylić. Jednak materiał nie umniejsza goglom wartości, nadal jest to świetny produkt.

Weebo 3D są całe czarne i posiadają wstawki w kolorze jaskrawo zielonym (kolor jak przy kamizelkach odblaskowych). Według mnie produkt wygląda świetnie, lecz jak wiadomo, jest to tylko kwestia gustu. Jak już wspomniałem, oprócz walorów estetycznych produkt jest przemyślany pod względem użytkowym. Mamy do dyspozycji regulowaną opaskę na głowę, którą zakłada się bardzo łatwo. Często przy tego typu goglach VR występuje opaska przechodząca przez górną część naszej głowy, natomiast w tym produkcie tego nie mamy, nie mniej jednak nie stanowi to problemu, ponieważ cała konstrukcja jest bardzo lekka, a więc nie powoduję opadania okularów na nos.

weebo3d 3 Gogle do wirtualnej rzeczywistości weebo3d Logo weebo3d-2 Gogle do wirtualnej rzeczywistości

Wszystkie wcześniej używane przeze mnie zestawy do wirtualnej rzeczywistości oparte o projekt Google Cardboard były dość niewygodne w użytkowaniu, czasami uciskały nos, czasem kaleczyły czoło. a do tego miały niewygodną klapkę, do której wkładało się nasz telefon. W goglach Weebo3D jest inaczej… producent zadbał o naszą wygodę, dlatego miejsce do którego przykładamy naszą twarz i czoło jest całe (dosłownie całe) pokryte miękką, wygodną gąbką przez co nie czuć żadnego dyskomfortu, nawet podczas dłuższego użytkowania. Nareszcie nasz nos jest bezpieczny, a czoło spoczywa na wygodnej poduszce, która nie zostawia śladu potu jak to się zdarzało przy tekturowych goglach VR.

Dużym atutem jest również przemyślany sposób umieszczania smartfonu w zestawie, aby to zrobić nie musimy otwierać klapki lecz po prostu wsuwamy telefon przez umieszczoną centralnie elastyczną opaskę. Jest to naprawdę bardzo wygodna forma montażu. Zwrócić trzeba również uwagę na to, że miejsce do którego wsuwamy telefon jest dookoła pokryte miękką pianką, która chroni nasz telefon przed porysowaniem i dodatkowo działa antypoślizgowo, więc nie musimy się obawiać przed przypadkowym wysunięciem telefonu. Jak podaje producent, konstrukcja jest kompatybilna z telefonami od 4,3″ aż do 6,5″.

Weebo3d miejsce na telefon weebo3d magnes

Gogle wyposażone zostały w duże (35mm) soczewki, które są odpowiednio dopasowane do konstrukcji, dzięki temu widzimy bardzo szeroki horyzont. Jest to bardzo ważne, ponieważ ten czynnik wpływa na jakby to określić… „głębokość zanurzenia VR”. Czym bardziej nasze oko jest pokryte wirtualnym obrazem tym lepiej odczuwamy wejście w wirtualny świat, inaczej mówiąc zanurzenie do świata wirtualnej rzeczywistości jest głębsze i bardziej emocjonujące.

weebo3d soczewki

Weebo 3D jest wyposażony w magnes, który działa na zasadzie przycisku, jest to standardowy element, który oferowany jest według zaleceń Google Cardboard ver.1. Nie każdy telefon współpracuję z magnetycznym przyciskiem, dlatego na rynku widzimy coraz więcej przycisków dotykowych, czyli takich które fizycznie dotykają naszych ekranów.

Wady

Produkt kupowałem za pośrednictwem Allegro bezpośrednio od producenta. Za pierwszym razem na paczkę czekałem około 5 dni, co niestety jest słabym wynikiem. Po kilku dniach zakupiłem Weebo3D po raz drugi, lecz w tym przypadku było jeszcze gorzej – po 2 dniach od zakupu otrzymałem maila, że mają problem z pracownikiem i że dostawa może się wydłużyć o 2 tygodnie. Podczas oczekiwania na paczkę wyczytałem na blogu quackvr, że podobne problemy miały już miejsce miesiąc wcześniej. W momencie pisania tego artykułu zauważyłem, że w serwisie Allegro producent nie miał żadnych aukcji umożliwiający zakup Weebo3D. Mam nadzieję, że wewnętrzne problemy firmy są problemami tymczasowymi i wszystko z czasem się ustabilizuję.

Podczas testowania gogli Weebo3D napotkałem się na słaby punk okularów, co niestety doprowadziło do ich uszkodzenia. Elementem na który musimy uważać, aby nie uszkodzić gogli jest wycięcie na froncie przez które przechodzi opaska trzymająca nasz telefon. Niestety, przez nieprzemyślany ruch i gwałtowną próbę naciągnięcia opaski na telefon, element ten się połamał. Zdaję sobie sprawę, że była to moja wina, lecz nie zmienia to faktu, iż ten element gogli jest szczególnie delikatny na którego warto uważać i nie popełniać mojego błędu.

Weebo3d uszkodzenie, wada

FoV (szerokość widzianego obrazu)

W goglach Weebo 3d najszersze FoV wynosi 85°, wartość tą uzyskamy przy 5.1” wyświetlaczu.

FOV w Weebo 3D

Przy ustalaniu wartości FOV bierzemy pod uwagę przybliżoną odległość oka od ekranu telefonu, a nie tylko odległość telefonu od soczewki. Dodatkowo sprawdzamy jak zmienia się wartość FOV w przypadku różnych wielkości wyświetlaczy.

Podsumowanie

Polskiej produkcji gogle Weebo 3D są bardzo dobrze przemyślaną konstrukcją. Konstrukcja jest sztywna, a co najważniejsze bardzo wygodna nawet podczas dłuższego użytkowania. Producent zadbał również o wyposażenie gogli w wysokiej jakości duże soczewki, które dają świetną ostrość oraz horyzont obrazu, przez co nasze zanurzenie w świat wirtualnej rzeczywistości jest głębszy oraz bardziej wciągający. Zaletą jest również prosty sposób montażu telefonu do zestawu, nie powoduję on wciskania przycisków głośności jak zdarzało się to przy tekturowych Google Cardboard oraz daję świetny dostęp do slotu usb oraz słuchawek. Gogle kosztują około 60 zł i według mnie daje to świetny stosunek ceny do jakości. Firma jednak ma swoje wewnętrzne problemy, z którymi musi się uporać – trzymam kciuki, aby wszytko się udało, bo szkoda by było zaprzepaścić szansę rozwoju tak fajnego produktu.

Weebo 3D poinformował nas, że są w trakcie przygotowywania kolejnej wersji okularów, które pojawią się prawdopodobnie w kwietniu 2016 roku, osobiście już nie mogę się doczekać kiedy będę mógł je dla was przetestować.
Polski produkt Weebo3D jest świetny i z czystym sumieniem mogę je polecić każdemu.

Gogle Weebo3D znajdziecie w naszym sklepie. Chcemy umożliwić zakup prosto z Polski, dlatego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie produktów VR do sprzedaży. Gwarantujemy wysyłkę w ten sam dzień i profesjonalną obsługę. Prowadzimy sklep tylko z wyselekcjonowanymi i tylko z najlepszymi produktami na rynku. Sprzedawane są tu takie produkty, które sami chwalimy i polecamy.

Ocena produktu

  • Komfort użytkowania
  • Jakość wykonania
  • Montaż telefonu
  • Optyka
  • Cena
3.6

Gdzie kupić?

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem gogli VR, poniżej podaje Ci link do sklepu:

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]