Witaj, jesteśmy Curious Element. Naszą wizją jest dostarczanie najbardziej innowacyjnych rozwiązań dla biznesu i rozrywki za pomocą aplikacji w interaktywnych systemach rzeczywistości wirtualnej. W tym artykule staramy się pokazać Tobie nasze możliwości, jak i możliwości płynące z zastosowania technologii VR.

1. Twój dom idealny

Są już pieniądze, jest działka, tylko jak ma wyglądać ten idealny dom? Wydaje się, że zatrudnienie odpowiedniego architekta wystarczy – dostajesz gotowy projekt i wizualizację. Ale czy na pewno?

Wyobraź sobie słoneczny dzień, w którym otwierasz drzwi do swojego nowego mieszkania. Przedpokój, kolejne pokoje, na początku wchodzisz do kuchni. Wyglądasz przez okno, podchodzisz do kolejnych szafek, sprawdzasz, czy sięgniesz do nich bez wspinania się na palce. Możesz przesunąć stół, zastanowić się, czy wszystko jest na swoim miejscu. Przechodzisz do następnych pomieszczeń. Salon znajduje się w słonecznej części domu, masywny regał mieści Twoje ulubione książki – lepiej, żeby stał przy samym wejściu, a może ustawić go w głębi pokoju? Kanapa zachęca do popołudniowej drzemki, obok mały kawowy stolik, kilka gazet, filiżanka z niedopitą herbatą. W której części apartamentu urządzić sypialnie – chcesz, żeby budziły Cię promienie wschodu, a może postawisz na południowe ciepło?

Wszystkie wątpliwości trudno rozwiać na podstawie projektu, no, chyba że masz niezwykłą wyobraźnię przestrzenną i znasz odpowiedzi na wszystkie „co by było, gdyby”. Wirtualny spacer wewnątrz projektu to rozwiązanie przyszłości, które już niedługo będzie dostępne w najlepszych pracowniach architektonicznych.

dom-idealny

2. Wirtualna przymierzalnia

Weekendowy sprint po galeriach w poszukiwaniu wymarzonej sukienki lub garnituru to sport dla wytrwałych. Ile się trzeba namierzyć, wie tylko ten, kto kiedykolwiek kupił kreację idealną. Zakupy przez internet to duża oszczędność czasu i pieniędzy. Jednak wybierając sprzedaż wysyłkową, ryzykujesz, że otrzymasz ubranie w nieodpowiednim rozmiarze. Jak temu zaradzić?

Odpowiedzią jest wirtualna przymierzalnia! Bez wychodzenia z pokoju możesz przymierzyć ubrania z różnych kolekcji, sprawdzić dziesiątki rozmiarów i fasonów. Klik i jesteś ubrany, klik i zmieniasz kolor. Po wprowadzeniu do systemu indywidualnych wymiarów i obwodów, wirtualna tkanina otula Twoje ciało, jak gdybyś naprawdę miał ją na sobie. Na dodatek możesz obejrzeć się z każdej strony, sprawdzić, w czym naprawdę jest Ci do twarzy, wybrać fason, który podkreśla atuty Twojej sylwetki i tuszuje wszelkie mankamenty. Optymalne rozwiązanie dla tych, którzy chcą wyglądać dobrze bez niepotrzebnego tracenia czasu.

Wirtualna przymierzalnia

3. (Nie)możliwe

A gdyby pokonać wszystkie bariery czasu i przestrzeni, gdyby sprawić, że naprawdę znajdziesz się w świecie alternatywnym? Właśnie do tego dążymy w Curious Element. Dajemy Ci aplikację, która jest rodzajem kreatywnej gry, pozwalającej w 100% zanurzyć się w wymyślonym środowisku, tzn. widzieć, poruszać się i chwytać obiekty. Dzięki specjalnym goglom i przyczepionym do ubrania sensorom do przechwytywania ruchu stajesz się częścią wybranego świata. Samodzielnie lub wraz z innymi użytkownikami możesz wykonywać różne misje, a także zmieniać światy. Sensory umożliwiają naturalne poruszanie się po środowisku, chodzenie i chwytanie przedmiotów.

Curious Element-kontroler

4. Eureka

Rzeczywistość wirtualna jest już wykorzystywana w innych systemach obecnych na rynku. Umożliwiają one widzenie w wirtualnym środowisku. Nasz system jako pierwszy umożliwia niemal namacalne uczestniczenie w rzeczywistości wirtualnej tzn. poruszanie się bez kabli, chwytanie przedmiotów własnymi rękami i zmienianie przestrzeni. Aplikacje, które tworzymy w Curious Element otwierają nowe możliwości dla biznesu i rozrywki. Rozwiązania przez nas proponowane sprawdzą się branżach takich jak:

  • sprzedaż: prezentacje i konfiguracja produktów oferowanych przez firmę (branża nieruchomości, motoryzacja, odzież)
  • szkolenia w warunkach wysokiego ryzyka (górnictwo, ratownictwo, medycyna, pożarnictwo, lotnictwo, wojsko)
  • tworzenie bezpiecznych i ergonomicznych miejsc pracy (konfiguratory i symulatory stanowisk pracy).

Zespół Curious Element tworzą młodzi i pomysłowi inżynierowie i konsumenci zarazem. Wykorzystując naszą wiedzę z zakresu najnowszych technologii, tworzymy aplikacje, które ułatwią Wasze i nasze życie. Wierzymy, że nasze projekty zrewolucjonizują myślenie o rzeczywistości wirtualnej, podniosą jakość pracy, sprawią, że zabawa będzie jeszcze lepsza. Cały czas pracujemy nad doskonaleniem naszych systemów – poszerzamy bazę klientów, odpowiadamy na ich indywidualne zapotrzebowanie. Otwieramy się na rynek polski oraz zagraniczny.

W Curious Element chcemy oswoić rzeczywistość wirtualną – sprawić, żebyś w dowolnym momencie mógł przenieść się do innego świata, spróbować go, dotknąć i przekształcić. Marzymy o tym, by nasze aplikacje zmieniły oblicze biznesu i rozrywki. Pragniemy mieć realny wpływ na kreowanie rzeczywistości nowego jutra.