„Najsłynniejsza polska firma zajmująca się technologią VR”, „Polscy pionierzy nowych technologii” lub „Liderzy wirtualnej rzeczywistości w Europie” – tak mogłyby brzmieć alternatywne nagłówki tego artykułu, którego bohaterem jest VR Visio, czyli firma odpowiedzialna za powstanie w Gdyńskim Parku Technologicznym studia zmiksowanej rzeczywistości.

Ekipa VR Visio na swoim koncie ma wiele lat doświadczenia w tworzeniu kampanii z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, mnóstwo realizacji projektów VR (aż 87, stan na 01-09-2016 ;)), a od niedawna może się również pochwalić nowoczesnym studiem zmiksowanej rzeczywistości. W studiu łączony jest świat wirtualny z realnym i to nie w sposób „płaski” wyświetlając obraz komputerowy na nagraniu rzeczywistej przestrzeni – to robi rozszerzona rzeczywistość. To co stworzyło VR Visio jest znacznie bardziej zaawansowane, technologia dostępna w ich studiu to tzw. zmiksowana rzeczywistości, czyli sposób na interakcję świata wirtualnego z prawdziwym.

Spójrzcie na to:

mixed reality studio

Możemy zobaczyć jak ktoś z ekipy VR Visio, znajduje się pośrodku wirtualnie wykreowanego świata i strzela z broni w kierunku potworów. Oczywiście broń nie znajdowała się w rzeczywistości na jego ręce, umieszczono ją tam komputerowo. Wszystko to dzięki autorskiemu oprogramowaniu, umożliwiającemu nagrywanie obrazu z różnych kątów, a nawet „z ręki”, bez pracochłonnej postprodukcji, z możliwością streamingu na żywo już przetworzonego obrazu. Po odpowiednim zaprojektowaniu przestrzeni 3D, w której mamy się znaleźć, zaczyna dziać się magia. Ruchy użytkownika są śledzone przez specjalne czujniki i dzięki temu obraz wokół osoby znajdującej się wewnątrz studia jest odpowiednio dostosowywany i modyfikowany. Aktor chodzi wewnątrz greenboxu i macha rękami, a na ekranie widzimy człowieka w kombinezonie astronauty, przechadzającego się po księżycu i wymachującego flagą Polski. Elementy jak otoczenie i dodatki – kombinezon, flaga, tworzone są w pierwszej kolejności, gdy aktor znajdzie się w studiu, a nagranie się rozpocznie, mogą one zostać łatwo wywołane przy pomocy gestów. Jest to bardzo istotne, ponieważ to właśnie dzięki pozbyciu się procesu postprodukcji, możliwe jest wykonywanie nagrań LIVE ze studia.

To nie wszystkie atuty Gdańskiego studia, niebawem ma zostać wprowadzona możliwość wykonywania nagrań 360 🙂

Jeśli jesteście zainteresowani nagraniem nietypowego teledysku nie z tej planety, przeprowadzeniem niezwykłej wideokonferencji z głębi oceanu lub wykonaniem prezentacji swojego produktu w sposób dotąd niespotykany to zachęcam Was do zapoznania się z ofertą Studia VR Visio.

Wirtualna, rozszerzona czy też zmiksowana rzeczywistość jakkolwiek by nie nazywać tego co tworzy studio VR Visio, jedno jest pewne – to robi wrażenie !