Mc Donalds wprowadza Happy Google, czyli specjalne opakowania zestawów Happy Meal, które można zmienić w gogle do wirtualnej rzeczywistości. Akcja skierowana jest do najmłodszych i ma ich zachęcić do wypróbowania tej nowej technologii.

Niedawno mogliśmy usłyszeć o akcji Coca Coli, która stworzyła specjalne opakowania swoich produktów z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości. 12-pak po puszkach lub 2-pak po butelkach zostały tak zaprojektowane, że można je było złożyć w gogle VR. To wspaniałe w jak łatwy i tani sposób Coca Cola pomogła ludziom zasmakować wirtualnej rzeczywistości.

Jest to ciekawy sposób na promocję firmy przy wykorzystaniu aktualnej popularności technologii VR. Nic więc dziwnego, że Coca Cola nie była jedyną firmą, która zaczęła eksperymentować z wirtualną rzeczywistością. Bardzo podobny pomysł zaprezentował niedawno Mc Donald’s.

Szwedzki odział marki uruchomił kampanie, w której zaprasza dzieci do wejścia w wirtualną rzeczywistość. Happy Goggles, bo tak nazywa się projekt sieci McDonald’s, został wprowadzony w ramach uczczenia 30 rocznicy HappyMeal w Szwecji. Na początek rozprowadzone zostanie 3500 zestawów Happy Google w 14 restauracjach, w weekendy od 5 marca i 12 marca. Będzie to specjalne pudełko do zestawu Happy Meal, odpowiednio ponacinane i sperforowane, zawierające parę soczewek koniecznych do umieszczenia w goglach do wirtualnej rzeczywistości. Niestety za to specjalne pudełko będzie trzeba zapłacić 4,10 $.

Dodatkowo wraz z dystrybucją specjalnych zestawów Happy Meal, Mc Donald’s udostępni grę wirtualnej rzeczywistości o nazwie „Se up i backen”. Nawiązywać będzie do niebezpieczeństw na stoku i konieczności zachowania szczególnej ostrożności podczas jazdy na nartach. Jest to sposób na połączenie zabawy i edukacji dzieci w bardzo przyjemny i wciągający sposób.

Link do ściągnięcia gry powinien pojawić się na stronie Happy Goggles 5. marca.

happy meal i gogle do VR

Szwecja jest pierwszym krajem, w którym ta firma testować będzie Happy Goggles, ale plany zakładają rozprowadzenie zestawów również w innych państwach. Trzymamy kciuki na wprowadzenie tego rozwiązania w Polsce 😉 Jest to doskonały sposób na spopularyzowanie wirtualnej rzeczywistości również w naszym kraju.

Poniżej film promujący Happy Goggles:

Źródło: VRScout, HappyGoggles