Jeśli jesteś właścicielem gogli do wirtualnej rzeczywistości, które nie posiadają przycisku pewnie zainteresuje Cię fakt, że możesz zastąpić taki przycisk zwykłą myszką do komputera. Jak to zrobić ? Instrukcję znajdziesz poniżej.

Z uwagi na fakt, że nie wszystkie gogle VR posiadają wbudowane przyciski pojemnościowe czy też magnetyczne zaczęliśmy poszukiwać rozwiązań, które pozwolą na zastąpienie guzika na goglach, tak aby mieć możliwość klikania w ikonki przebywając w wirtualnej rzeczywistości. Jednym ze sposobów jest użycie pada bluetooth. Instrukcję łączenia możesz znaleźć na filmiku poniżej:

Nie jest to drogie rozwiązanie (pad kosztuje ok. 40 zł), lecz jak się okazało istnieją jeszcze tańsze i prostsze sposoby na to by zastąpić przycisk na goglach.

Podobnie jak gamepad, z odsieczą może przyjść zwykła myszka od PC, a to wszystko dzięki USB OTG, czyli możliwości podłączania do smartfonów i tabletów takich urządzeń zewnętrznych jak myszka, klawiatura czy nawet modem lub pendrive. Jeśli więc posiadasz myszkę komputerową, to jedyną dodatkową rzeczą jaka będzie Ci potrzebna to przejściówka USB – micro USB. Możesz ją nabyć przechodząc do naszego SKLEPU.

Poniżej znajdziesz filmik z instrukcją podłączania myszki do smartfona 🙂