European VR Congress – pierwsze w Polsce tak poważne wydarzenie dotyczące wirtualnej rzeczywistości odbędzie się już za kilka dni, 3 i 4 listopada w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Spotkanie w całości poświęcone będzie wirtualnej rzeczywistości, jednej z najciekawszych i najdynamiczniej rozwijających się dziedzin w świecie zaawansowanych technologii. Według prognoz rynek ten będzie rósł każdego roku w tempie trzycyfrowym, stając się w najbliższych latach obszarem miliardowych inwestycji. Może też znacząco wpłynąć na zachowania społeczeństw.

Na konferencji dyskutować będziemy o tym jak VR zmienia świat mediów, kultury i rozrywki. Zaproszeni eksperci odpowiedzą na pytania: czy gry komputerowe, kinematografia i media w znanym dla nas kształcie przestaną w przyszłości istnieć? Jakie wyzwania techniczne i merytoryczne stawia przed producentami technologia 360 stopni? Jak zmienia odbiór treści?

Technologia wirtualnej rzeczywistości coraz częściej używana jest również przez świat biznesu. Prelegenci, będący jednocześnie ekspertami i praktykami w dziedzinie VR, podzielą się z uczestnikami wiedzą oraz doświadczeniem na temat wykorzystania tej technologii w budownictwie, marketingu, architekturze czy medycynie.

Kongres będzie okazją do zapoznania się z najnowszymi trendami rynkowymi, nawiązania kontaktów biznesowych, wymiany doświadczeń i pomysłów. W czasie Expo towarzyszącemu konferencji zaprezentują się czołowi producenci sprzętu i oprogramowania. Nie zabraknie również krajowych i zagranicznych start-upów. Uczestnicy będą mogli osobiście przetestować najnowszy sprzęt do produkcji VR oraz zapoznają się z projektami wykorzystującymi tę technologię.

Organizatorem wydarzenia są Konferencje Agora, opierające się na doświadczeniach koncernu medialnego Agora S.A.