Zespół Google VR tworzy różne koncepcje dla aplikacji i interakcji w wirtualnej rzeczywistości. Dzielą się pozyskaną wiedzą, udostępniając ją społeczności VR.

Będąc w świecie w wirtualnej rzeczywistości z innymi osobami można znacznie wzmocnić i poprawić zanurzenie w VR, dlatego zespół Google dzieli się zdobytą wiedzą, która może być cenną wskazówką dla przyszłych projektów.

Siła w prostocie

Na poniższym wideo widać, że ludzkie avatary mogą być uproszczone do zaledwie poruszającej się głowy z oczami na goglach VR, a w połączeniu z rękoma możemy już przekazywać emocje i intencje, w ten sposób budujemy większe poczucie wspólnej obecności. To musi być wspaniałe uczucie, dać piątkę innej osobie w wspólnym doświadczeniu VR.

Wspólna zabawa

Poniższy film pokazuje jak w wirtualnej rzeczywistości można wykorzystać interakcje z drugą osobą i mieć wspólne cele. Dzięki uczestnictwie w wspólnej aktywności można bardzo łatwo “zaprzyjaźniać się” z innymi użytkownikami.

To wspaniałe, że Deydream Labs dzieli się swoimi spostrzeżeniami, to może mieć ogromny wpływ na lepszą jakość budowanych aplikacji, co w konsekwencji może wpłynąć na szybszy rozwój całej branży VR.