Większości z nas PlayStation VR kojarzy się głównie z możliwością grania w gry obsługujące wirtualna rzeczywistość, jest to oczywiście najważniejsza funkcja, ponieważ nowa technologia daj nam całkowicie inne doznania podczas gry. Świetnym przykładem jest  Batman: Arkham VR, gdzie podczas rozgrywki będziemy czuli jak byśmy byli Bruce’m Waynem. Jednak PS VR daje nam dodatkowe możliwości.

Ekran społecznościowy i multiplayer

Dzięki ekranowi społecznościowemu możemy pograć z innymi w trybie współpracy, lub przeciwko nim. W łatwy sposób będziemy mogli zaprosić innych by dołączyli do nas, nawet jeśli wędrujemy po własnym świecie. Wydaje się, że ciekawą grą do takiej zabawy będzie RIGS, o którym pisaliśmy już wcześniej i zbiera naprawdę pozytywne recenzje. Dodatkowo dzięki ekranowi społecznościowemu możemy wyświetlić na ekranie telewizora obraz, który widzimy w goglach, żeby podzielić się swoimi wrażeniami z innymi. Będą mogli wtedy w wygodny sposób śledzić to co robimy. Także świetnym tytułem wydaje się Playroom VR, który daje dużo zabawy, a jednocześnie może grać 5 osób.

Tryb kinowy

Sony zdecydował się na wyposażenie swoich gogli w tryb kinowy (Cinematic Mode), dzięki temu będziemy mieli możliwość uruchomienie każdej gry w trybie kinowym. Sony udostępnia trzy rozmiary ekranów: 117 cali, 163 cale i 226 cali. W przypadku dwóch pierwszych będziemy mieli możliwość objęcia wzrokiem całości, jednak w przypadku ostatniego będziemy musieli obracać głowę. Oczywiście w taki sposób z wyjątkiem grania będziemy mogli oglądać filmy, w tym także sferyczne filmy w  360. W przypadku najmniejszego zawsze będziemy mieli obraz w centrum naszego pola widzenia co oznacza, że w dowolnej pozycji będziemy mogli grać na 117 calach w grę, np na leżąco. Jednak tryb kinowy w przypadku PS VR posiada jedną zdecydowaną wadę, którą jest efekt screen-door, co oznacza, że jakość obrazu nie będzie bardzo dobra i prawdopodobnie będzie widoczna siatka oddzielająca piksele.

granie na psvr