W końcu doczekaliśmy się pierwszego gameplaya z jednej z najbardziej oczekiwanych gier na Play Station VR. Batman: Arkham VR stworzony przez znakomite studio Rocksteady Studios. W poniżej zamieszczonym materiale pojawiły się fragmenty rozgrywki w która posiadacze Play Station VR będą mogli zagrać już od 13 października br. czyli od dnia premiery Play Station VR. Fragment rozgrywki został zamieszczony w filmie, który został niedawno nakręcony podczas odbywającego się co roku w San Diego konwentu fanów Comic-Con. 500 osób miało przyjemność wcielenia się w postać Batmana. Jakie były ich reakcje i jak wyglądają fragmenty gameplayu możecie zobaczyć na poniższym materiale. Reakcje graczy chyba mówią same za siebie, po ich obejrzeniu aż chce się zagrać.

Gameplay składał się jakby z dwóch etapów, pierwszym było założenie kultowego kostiumu Batmana, a drugim rozpoczęcie dochodzenia w sprawie morderstwa. Pierwszy etap jest bardzo prosty i krótki, ale atmosfera jaka się tworzy podczas zakładania kostiumu wydaje się być bardzo interesująca i przykuwa uwagę, tym bardziej, że najpierw poprzez zagranie na fortepianie odpowiedniego kawałka otwiera się nam winda, którą zjeżdżamy do pomieszczenia w którym zakładamy kostium, a po chwili przenosimy się do Batcave, gdzie ewidentnie da się odczuć, że jest to znana z filmów, gier i komiksu słynna jaskinia Batmana. Drugi etap moim zdanie jest trochę bardziej interesujący, ponieważ jakby zaczynamy rozgrywkę, która będzie polegać na śledztwie w sprawie morderstwa jednego z sojuszników Bruce’a. Na hologramie oglądamy rekonstrukcję wydarzeń, a dokładnie walki w 3D. Demo kończy się na poszukiwaniu wskazówek, które pozwolą nam stworzyć profil mordercy, moim zdaniem zostało to bardzo fajnie przedstawione w grze. Ogólnie całe demo wygląda naprawdę imponująco i myślę, że potencjalni posiadacze konsoli oraz gry będą zadowoleni.  Studio Rocksteady, które jest odpowiedzialne za produkcję postarało się i stworzyło coś na pewno nowego i w fajny sposób reklamującego wirtualna rzeczywistość.

Niestety z  informacji jakie zostały podane rozgrywka ma trwać mniej więcej tylko godzinę jest to naprawdę mało zważywszy na to jakie wrażenia niesie za sobą obejrzany przez nas materiał i najprawdopodobniej głównie skupi się na umiejętnościach detektywistycznych bohatera, a nie walki, co może pozostawić spory niedosyt zważywszy na to, że Batman kojarzy nam się z wieloma scenami walki, a patrząc na potencjał PS VR i kontrolerów mogłoby to zostać przedstawione w bardzo fajny sposób, jednak o tym czy będziemy mieli okazję powalczyć z przeciwnikami dowiemy się po premierze gry. Gra będzie kosztować 15,99£ Czy jest warta tej sumy? Myślę, że na to pytanie będzie można odpowiedzieć po premierze i możliwości przejścia całej gry.